Nie bój się rozpocząć walki o sprawiedliwość i odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu Twojego dziecka z winy lekarza.
Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Zaufało nam wielu rodziców, których dzieci ucierpiały w wyniku błędu lekarskiego podczas porodu.

Mieliśmy przyjemność pomóc wielu wspaniałym rodzinom

ciąża przenoszona

248 600 zł

zadośćuczynienie za porażenie splotu barkowego przy porodzie

ciąża przenoszona

259 300 zł

zadośćuczynienie za śmierć noworodka przy porodzie
z winy lekarza

ciąża przenoszona

872 000 zł

zadośćuczynienie za upośledzenie psycho-ruchowe w wyniku niedotlenienia dziecka przy porodzie

ciąża przenoszona

1 236 000 zł

zadośćuczynienie za mózgowe porażenie dziecięce na skutek zbyt późnego wykonania CC

Badanie eeg u dziecka

Zrób 4 kroki i zabezpiecz swoje prawa do odszkodowania, zadośćuczynienia i renty

Badanie EEG u dziecka – diagnozowanie schorzeń neurologicznych po urazach okołoporodowych…

  • Elektroencefalografia jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, służącą do badania bioelektrycznej czynności mózgu.
  • Badanie wykonuje się za pomocą elektroencefalografu.
  • Badanie EEG polega na rozmieszczeniu na powierzchni skóry czaszki elektrod, które rejestrują czynność mózgu dziecka.

Schorzenia neurologiczne u dziecka mogą być wynikiem urazu okołoporodowego – niedotlenienia okołoporodowego, zamartwicy przy porodzie

  • Niedotlenienie okołoporodowe noworodka jest bardzo groźnym stanem. Podczas niedotlenienia może dojść do uszkodzeń mózgu, serca, nerek oraz płuc lub nawet śmierci dziecka.
  • Nieprawidłowy zapis KTG może wskazywać na niedotlenienie płodu.
  • Niedotlenienie płodu wymaga natychmiastowej reakcji lekarza.
  • Przyczynami niedotlenienia płodu mogą być: błąd lekarza podczas porodu, nieprawidłowe podanie środków wywołujących bóle porodowe powodujące niedotlenienie macicy, łożyska i płodu, brak prawidłowego monitorowania tętna płodu (zapis KTG) lub zbyt późna decyzja o cięciu cesarskim podejmowana przez lekarza prowadzącego poród.
  • Rozpoznanie niedotlenienia płodu opiera się na: kardiotokografii, badaniu krwi włośniczkowej i wykonaniu gazometrii.
  • Hipoksja: objawy, diagnostyka i leczenie. Niedotlenienie (hipoksja) może być zdiagnozowane od razu po porodzie, m.in. na podstawie niskiej punktacji w skali Apgar.
  • Jeżeli podejrzewasz, że miał miejsce błąd lekarski przy porodzie lub też personel medyczny dopuścił się nieprawidłowości w leczeniu Twojego dziecka, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

  • Nasi prawnicy mogą poszczycić się ponad 20-letnim doświadczeniem w prowadzeniu trudnych spraw związanych z błędami okołoporodowymi, na terenie całego kraju.

  • Dysponujemy rozległą wiedzą potrzebną do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych oraz medycznych.

  • Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu dziecka przy porodzie.

  • Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą postępowanie w sprawie błędu lekarskiego.

  • Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania skutecznie walcząc o Twoje interesy.

  • Błędy w sztuce lekarskiej nie mogą stać się codziennością, dlatego też zachęcamy poszkodowanych pacjentów do walki o swoje prawa i należne im odszkodowanie.

Wskazania do wykonania badania EEG u dziecka

Wskazaniem do wykonania badania elektroencefalograficznego (EEG) u dziecka jest podejrzenie schorzeń neurologicznych, takich jak: zaburzenia świadomości, padaczka, napady padaczkowe i drgawki, zaburzenia ADHD, autyzm, specyficzne zaburzenia uczenia się, zaburzenia słuchu i wzroku, zaburzenia rozwoju OUN, choroby zwyrodnieniowe, wodogłowie, bóle głowy, stany pourazowe, stany poudarowe, stany po neuroinfekcyjne, zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, lęki, depresja, zaburzenia endokrynologiczne.

Badanie EEG u dziecka jest potrzebne do pełnej diagnostyki pracy mózgu, jak również do oceny  dojrzałości mózgu – to podstawowe badanie dla neurologa i psychiatry.

  • Kiedy zalecane jest Badanie EEG u dziecka?  Lekarz zleca wykonanie badania w przypadku występowania stanów napadowych, czyli powtarzających się incydentów nieprawidłowego zachowania dziecka, drgawek i zaburzeń świadomości.
  • Badanie EEG u dziecka jest wykonywane dla monitorowania i diagnozy także innych schorzeń. Na przykład w przypadku zaburzeń snu, przy stwierdzeniu śpiączki oraz śmierci mózgu, w sytuacji zatrucia substancjami neurotoksycznymi i w chorobach organicznych mózgu.

Badanie EEG u dziecka – jak przygotować się do badania?

Zalecenia ogólne przed badaniem EEG u dziecka:

  • rodzice powinni być obecni przy dziecku w trakcie badania
  • przez 2 dni przed badaniem nie należy podawać dziecku czekolady oraz napojów z kofeiną, takich jak mocna herbata, kawa, czy coca-cola
  • w przeddzień badania wieczorem należy umyć dziecku głowę. Po umyciu nie można stosować żadnych kosmetyków na włosy, takich jak odżywka, czy oliwka dla niemowląt
  • przed badaniem dziecko może zjeść lekki posiłek
  • bezpośrednio przed badaniem dziecko powinno oddać mocz
  • należy podać dziecku leki zlecone na stałe
  • wskazane jest dostarczenie wyników badań EEG wykonanych w innych pracowniach

Badanie EEG u dziecka – przygotowanie do badania we śnie dziennym

  • W przypadku niemowląt badanie EEG wykonuje się zazwyczaj o godzinie 12:00. Do badania dziecko powinno być senne, w razie potrzeby należy je wybudzić wcześniej niż zazwyczaj.
  • W przypadku małych dzieci należy obudzić je 2-3 godziny wcześniej niż zwykle, aby w trakcie badania były senne.

Badanie EEG u dziecka – przygotowanie do badania we śnie nocnym

  • Małe dzieci należy poprzedniej nocy położyć spać godzinę później i obudzić godzinę wcześniej, niż zazwyczaj.
  • Nastolatki i dzieci z problemami w zasypianiu poprzedniej nocy kładziemy spać bardzo późno i budzimy 2-3 godziny wcześniej niż zwykle.

Badanie EEG u dziecka – czy badanie jest bezpieczne dla dziecka?

  • Badanie elektroencefalograficzne jest bezpieczną metodą diagnostyczną. Nie naraża dziecko na naświetlania, ani nie wymaga znieczulenia.
  • U niemowląt i małych dzieci oraz u dzieci upośledzonych umysłowo moment zakładania elektrod na głowę może być związany z niepokojem i pobudzeniem ruchowym, dlatego często w takich przypadkach wykonuje się badanie po pozbawieniu dziecka snu nocnego.
Badanie EEG u dzieci w jakim celu?

Badanie EEG (elektroencefalografia) służy do oceny pracy mózgu dziecka. Przeprowadza się w celu wykrycia schorzeń neurologicznych. W ten sposób diagnozuje się między innymi padaczkę, autyzm, zaburzenia słuchu i wzroku, wodogłowie, a także zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Należy pamiętać, że schorzenia neurologiczne u dziecka mogą być wynikiem urazu okołoporodowego, niedotlenienia okołoporodowego czy zamartwicy.

Badanie EEG u dziecka na czym polega?

Na czym polega badanie EEG

Badanie EEG wykonuje się za pomocą elektroencefalografu. Ogólnie rzecz biorąc, polega ono na rozmieszczeniu na powierzchni skóry czaszki elektrod, które rejestrują czynność mózgu dziecka. Badanie EEG trwa około 40 minut. Można je wykonać zarówno we śnie, jak i w czuwaniu. Co więcej, jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Co może wykazać badanie EEG u dziecka?

Badanie EEG może wykazać nieprawidłowości w pracy mózgu dziecka. Zasadniczo, wskazaniem do wykonania badania EEG głowy dziecka jest stwierdzone uszkodzenie mózgu w życiu płodowym lub po narodzinach. Bez wątpienia pozwala ono wykazać, czy zmiany neurologiczne dotyczą mózgu, czy innej części układu nerwowego. Badanie EEG wykonywane jest przede wszystkim w celu monitorowania i diagnozy padaczki, zaburzeń snu oraz chorób organicznych mózgu.